R'sD - 4. kapitola

20. srpna 2014 v 0:18 | Nemesis Moriko / za Neiminku |  Ranger's Daughters
Ahoyda :))
Jsem Neminka, většina z vás mě asi zná :DD
Jelikož En nemůže na net, je mou povinností zveřejnit konečně doopravovanou 4. kapitolu R'sD :D
*áno, opravuju ji už od začátku prázdnin. A co?*
Patří k těm delším dílům - 1577 slov ^^
Tak, snad se vám bude líbit :-)
Perfrui eam,
Nemesis Moriko
(& Enillity Neima, která tu zrovna teď není :DD)
P.S. Líbí se vám nový bann? :)


4.

Dvě dívky vystartovaly ven z Jennyina hostince a málem srazily dva z časných hostů. Rychle se omluvily a běžely dál. Jestli už přicházejí první hosté, bude je Jenny brzy potřebovat. Obě dvě nesly luk, ta starší pak ještě toulec s dvanácti šípy - přesnou polovinou z obvyklých čtyřiadvaceti hraničářských šípů. Mladší ještě táhla terčovnici. Zastavily se před svým "střeleckým" stromem - věkovitým dubem, kde měly zaznačené místa, kde upevňovaly terčovnici aby správně držela.
Nauen odložila šípy a s největší opatrností položila do trávy i luk. Byl o zhruba dvacet centimetrů větší než ona sama. Hannah s malým lukem, podobným loveckému, takové cavyky nedělala a normálně ho hodila na zem. Pak donesla terčovnici k dubu a nadzvedla ji. Zatím co ji jednou rukou přimačkávala k stromu, aby jí nespadla na nohy, hledala druhou rukou provázek, který jí spadl na zem. Zvedla ho a protáhla úchytem na terčovnici.
"Nauen!" houkla. "Zavazuješ!"
Blondýnka protočila oči, ale zvedla se a přivázala terčovnici ke stromu, ačkoli to dělala už minule a teď byla na řadě Hannah.
No co, příště to ona váže dvakrát.

<***>

Starý prošedivělý hraničář sledoval obě dívky pozorně ze stínu, jež z části vytvářel hostinec, a tu druhou část doplňoval střelecký strom.
Posmutněle se usmál, když viděl, jak se jeho dceři a její kamarádce daří. Ani jedna ještě neměla tak přesnou mušku, aby se trefila do středu, ale to chce léta zkušeností..
Potěšilo ho, že Nauen má očividně lepší mušku než její mladší kamarádka,ale zároveň mu bylo ještě smutněji, protože nemohl svou dceru pochválit, nemohl jí dát (alespoň svým způsobem) najevo, že je na ni hrdý. A mohl si za to sám. To on se bál stýkat se s vlastní dcerou. Kromě lady Pauliny - a občas Kasandry nebo Maddie - se při komunikaci se ženami cítil.. nepříjemně. Tak nějak nejistě.
Uslyšel svou dceru říkat: "Zkus trefit ten provázek tak, aby se přesekl a ta terčovnice spadla!" a poté podala kamarádce menší luk ať začne.
Hannah spustila protesty stylu a-proč-jako-nemůžu-střílet-tím-velkým-patří-přece-MÉMU-otci, ale Halt poznal, že jde především o to, že dívce se do střelby moc nechce - věděla, že tak dobrá střelkyně, aby se trefila přesně do tak úzkého provázku, rozhodně není. Vlastně není příliš dobrá střelkyně obecně. Vždycky jí více šel boj s noži (tedy klacky ve tvaru nožů) a plížení než lukostřelba..
Nauen se na ni podívala: "No ježišmarjá, tak se hned nevztekej..." prohlásila a podala jí Gilanův luk.
Hannah se usmála, protože předpokládala, že pravý hraničářský luk bude určitě přesnější než ten jejich mini-lučík který vždycky vychyluje šíp z dráhy. Zvedla luk a založila šíp, poté se pustila do napínání tětivy.
A to byl kámen úrazu.
Nešlo to.
Hannah zaklela a zkusila to znovu. Tentokrát tětivu trošku natáhla. Přesněji.. asi dva a půl palce. Nauen se na ni s údivem dívala. "Ukaž, puč mi to.." prohlásila sebevědomě a zkusila stejný úkon.
Nic.
Při druhém pokusu natáhla tětivu na cca dva palce. "Uff, to nejde, jak to sakra dělají?" prohlásila.
"Nevím," reagovala Hannah a zklamaně se vrátila k malému luku. Založila šíp a namířila tam, kde tušila provázek, jelikož z téhle vzdálenosti ho téměř neviděla. Vydachla a pak vypustila šíp na jeho nedlouhou dráhu. Šíp letěl prakticky rovně, ale nakonec skončil zabodnutý ve stromě, zhruba palec od provázku. Hannah opět zaklela.
"Ten zatracenej luk zanáší!" stěžovala si, i když věděla, že tím další pokus nezíská.
"Teď já!" prohlásila Nauen a vzala mladší dívce luk. Soustředila se jen na provázek, provrtávala ho pohledem. Zavčela oči.
Instinktivně zamířila a vystřelila.
Šíp se zabodl přesně palec pod šíp který vyslala Hannah. Přesně do provázku.
Ale terčovnice nespadla.
Nauen naštvaně zatnula pěst a začala chrlit proud narávek, který přerušila až Hannah:
"Myslím, že je někdo vzhůru, u hostince jsem někoho viděla.."
Uslyšely lehounký svist, jako když něco malého letí vzduchem a uskočily do strany - byl to vrhací nůž. Naštěstí jeho cílem nebyly dívky, ale provázek, který ačkoli jej Nauen zasáhla, stále na několika vlákýnkách držel pohromadě.
To teda platilo do teď - nyní terčovnice spadla na zem.
Dívky se otočily a viděly Gilana, který bleskově zaujal vrhací postoj, aby si dívky neuvědomily, že nůž nevyšel od něj, ale z nedalekého křoví, které sloužilo Haltovi coby skrýš.
"Páni.." vydechla Hannah - její otec bez problémů zasáhl cíl, i když stál v téměř dvojnásobné vzdálenosti než ony!
Gilan naklonil hlavu mírně na stranu. "No co. Jen testuju terčovnici. Mimochodem jsem is přišel pro svůj luk, který čirou náhodou leží támhle v trávě místo v mém pokoji, kde by měl být. Nevíte o tom náhodou něco?"
Dívky si vyměnily pohledy, ale mlčely.
"Příště se aspoň zeptejte!" řekl a podíval se po obou dívkách milým rodičovským výrazem, jež by říkal něco ve stylu: Jestli to neuděláš, podříznu tě!
Otočil se, a zanesl si luk k Blazeovi. Když se opět vrátil, spokojeně si uvědomil, že ani jedna z dívek nezaregistrovala, že cestou nenápadně kývl na Halta.
"Nebezpečí" bylo zažehnáno.
"Doneste ty vaše 'nože', když jste do toho učení tak hrr, něco vám ukážu."
Hannah a Nauen se po sobě podívaly a pak se rozeběhly do jejich společného pokoje. Pak sebraly jejich 'nože' a doběhly ke Gilanovi.
Začaly podávat své nože, ale on odmítl: "První vám to zkusím vysvětlit slovně."
Když skončil Nauen nakrčila obočí: "Nechápu."
"Já jo, ale jen trochu.. co takhle to ukázat názorně?"
Gilan tedy uchopil jejich klacko-nože a začal předvádět, co mají dělat.
"Tak. Hannah. Co bys řekla na cvičný souboj?" zeptal se své dcery.
"Klidně!" odpověděla tmavovláska chvástavě. "Nauen porazím vždy a všude!"
"Ne. Já myslím se mnou."

Gilan začal pomalu, chtěl první otestovat, co v ní je, než zaútočí naplno. A to byla chyba.
Jeho dcera byla totiž stejně hbitá a obratná jako on sám. Hannah se do boje vrhla po hlavě, nedala prostor pochybám, útočila, jako by proti sobě měla "jen" Nauen a ne jednoho z nejlepších araluenských hraničářů (který byl čirou náhodou taky jejím otcem). Od začátku byla sebevědomá a když se jí podařilo hned zezačátku Gilana zasáhnout na předloktí, její sebedůvěra ještě stoupla.
A to byla zase její chyba.
Protočila se a bleskově zaútočila na hraničářův levý bok, protože předpokládala, že v místě, kde se bude hraničář moc bránit pouze vrhacím nožem a navíc levou rukou bude zranitelnější, ale mýlila se. Její otec toho využil a podkopl jí nohy. Namířil na ni saxonským klackonožem.
"Jsi mrtvá. Jakmile ti v bitvě se silnějším soupeřem vzroste sebevědomí.. jsi mrtvá." Kývl na Nauen a kamarádky si prohodily 'zbraně'.
Plavovláska se přikrčila a vyčkávala. Chtěla ho nechat zasadit první úder. Ale to hraničář v plánu neměl.
"Začni;" vybídl ji.
Otřásla se nerovzitou. Jaký sebevražedný šlenec by bez výcviku útočil na hraničáře?
Hm... tak třeba já. pomyslela si.
V houští praskla větvička. Nauen se tam neotočila, místo toho konečně zaútočila - doufala, že praskající větvička hraničáře vyruší. Ale on právě na tohle čekal - bez problémů dívku zablokoval, popadl za zápěstí a vykroutil jí vrhací klackonůž. Ohnala se po něm tedy zbývající 'zbraní', ale Gilan jí levou ruku zkroutil za záda, až vykřikla bolestí - a to věděla, že je na ni ještě mírnější než na Hannah. Přesto se nehodlala vzdát. Loktem volné ruky Gilana tvrdě udeřila do žaludku a následně ho ještě nakopla do holeně.
Hraničář zaklel a chytil jí i druhou ruku, a pak jí stejným chvatem, jako předtím své dceři podrazil nohy.
"Nikdy do ničeho nechoď takhle po hlavě.. vymstí se ti to."
Nauen povytáhla obočí: "Po hlavě? Okey, to tak těžké nebude, zatím jsem spokojená s chozením po nohách.. po hlavě to ještě neumím."
Halt se v křoví nepatrně pousmál.

<***>

Večer
Po namáhavém dni plném "trénování" se celá rodinka - do které se počítala i Nauen sešli společně u večeře. Když skončili - měli výborné maso pečené na medu a opečené brambory - Gilan smutně oznámil:
"Dnes budu muset odjet, Hraničářský sněm čeká a i kdybych zítra vyjel za úsvitu, určitě bych dojel pozdě."
Jenny posmutněla a i "sestry" nasadily smutný výraz, i když se už nemohly dočkat hraničářova odjezdu, aby se mohly vyplížit za ním.
Vždyť za míň než šestatřicet hodin budou na Hraničářském sněmu! Nejtěžší bude, aby vystihly tu pravou chvíli, kdy bude odjezd nejbezpečnější..
"Vrátíš se brzy?" zeptala se Jenny a pohlédla mu do očí.
"Vrátím." slíbil a políbil ji na rozloučenou.
Jejich dcera jim zatím za zády protáčela oči v sloup a mumlala ne zrovna lichotivé poznámky o přehrávání debilních romantických balad. Pak se spolu s Nauen vydala "spát". Nechaly si na sobě normální oblečení, jen svlékly vrchní kazajku, aby to vypadalo, že mají na sobě spací košili. To proto, že předpokládaly, že se rodiče ještě před Gilanovým odjezdem přijdou znovu rozloučit.
Když se tak stalo, hraničář měl už opět na sobě jednu ze svých pláštěnek, netušeje, že ta náhradní zrovna leží bezpečně ukrytá pod postelí jeho dcery.
Rodiče odešli a zanedlouho Nauen uslyšela vzdalující se klapot koňských kopyt. Strčila do Hannah, aby ji probrala z omámeného polospánku, do kterého zatím mladší dívka stačila upadnout - po mnohých protestech ze strany Hannah se rozhodly, že Nauen bude hlídat, zatím co tmavovláska si odpočine - jelikož je mladší, přecejen toho vydrží o malinko míň (což ovšem Hannah zásadně popírala).
Oblékly si kazajky a chvíly čekaly, načež se ujistily, že Jenny opravdu spí. Poté se vrátily do pokoje a otevřely okno. První se jím protáhla Hannah, které Nauen podala dva balíčky vytvořené z pláštěnek, které obsahovaly jejich lučík a šípy, klackonože, měch s vodou a trochu jídla. A samozřejmě kopii Gilanovy mapy.
Neslyšně seskočily ze střechy stáje a došly na cestu.
Operace Sněm začala.

<***>

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl(a) jsi tu?

Klikni ZDE 100% (181)

Komentáře

1 Zoe Haak Zoe Haak | 20. srpna 2014 v 10:15 | Reagovat

Aww to bylo dobré.,  kdy bude další.  Tedy přesně "Operace Sněm"

2 Callia Callia | 20. srpna 2014 v 14:02 | Reagovat

Skvělá kapitola! Sice.. Na mě docela dlouhá, já mám raději ty krátké kapitolky, ale byla vážně fajn. :) :D

3 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 20. srpna 2014 v 17:18 | Reagovat

Dobrá napínavá kapitola! Těším se, jak se příběh vyvrbí dál :).

4 Enillity Neimã Enillity Neimã | E-mail | Web | 21. srpna 2014 v 19:06 | Reagovat

Takže.. napsaná 5 sice je, ale prozradím vám, že operace sněm se bude odehrávat až v 6, až zde bude 5 (nebo přeněji na Nemině blogu,) tak vám napíšu. :D

5 Enes Enes | E-mail | Web | 28. srpna 2014 v 17:32 | Reagovat

Ta cesta bude napínavá. jdu si přečíst další. :-)

6 Enillity Neimã Enillity Neimã | E-mail | Web | 31. srpna 2014 v 19:18 | Reagovat

[5]: Pětka ale není o tom :D takže si počkej xD

7 zealousy zealousy | Web | 8. září 2016 v 18:11 | Reagovat

pujcka na ruku okres hodonin O_O

8 Trevorpudge Trevorpudge | E-mail | Web | 16. března 2018 v 4:45 | Reagovat

Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there! Appreciate it
<a href=http://genericviagracubarx.com/#>generic viagra</a>
best viagra prices
<a href="http://genericviagracubarx.com/#">viagra online</a>

9 most reliable canadian pharmacies most reliable canadian pharmacies | E-mail | Web | 31. března 2018 v 23:35 | Reagovat

Hi there! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing months of hard work due to no backup. Do you have any solutions to protect against hackers?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama