R'sD - 6. kapitola

7. září 2014 v 21:23 | Enillity Neimã/Nemesis Moriko |  Ranger's Daughters
Ahoyda!
To jsem zase já, Neminka :D En je zase v čudu :DD
Táákže, tady vám házím 6. kapitolu R'sD :-)
Hannah s Nauen cestují na sněm - jak to dopadne?
*sorry, na vtipný úvody je tu machr ségra* :D
Takže..
perfrui eam,
Nemesis Moriko
-------------------------------------------------------
En je zase back.. bohužel really bad day (nepovím why (viz. Nem blog, ale stejně to tam nepochopíte)
A n o.. trochu to editnu :D Přesněji dne 10.9.
Snad se vám to bude líbit (a snad mě odkaz u další [asi osmé :D] kapitoly neubude štvát :D)
Mimochodem už vám píšu 13. kapitolu, ale někde se mi ztratil blog :( a tak je to celé ztracený :( ;(
No, ale snad se blog najde a ať se vám líbí prozatimní kapitoly :D
Enillity Neima


"Ne!" protestovala. "tenhle hadr si ODMÍTÁM oblíknout!"
Nauen s odporem hleděla na zelené šaty, které před ní ležely zmuchlané na zemi, tam kam je hodila.
"Smůla. Zaprvý, jsi dcera lady Pauliny, čili je pravděpodobnější, že s vyjednáváním na tom budeš líp než já. Zadruhý, já to na rozdíl od tebe - žiju od narození a moc mě tu znají. Zatřetí, ty šaty bych na zem neházela, budou špinavý. No, ale prostě si je oblíkneš a půjdeš koupit nějakýho koně - potřebujem ho, abychom dostihly hraničáře, ale budeš to muset vyjednat co nejlevnějc, protože moc peněz nemáme. Taky potřebujem jídlo a jehlu, nitě a nůžky, abychom mohly přešít ty šaty na pláštěnku."
Takhle se dohadovaly ještě dalších pět minut, než Nauen konečně přistoupila na tenhle plán. Neodpustila si ale ještě poznámku: "abychom mohly přešít ty šaty? Abys je TY mohla přešít," zasmála se. Pak se ale s odporem nasoukala do šatů a prsty si pročísla vlasy.
"Jak v tomhle může někdo chodit?" nadávala. S povzdechem ale vzala svoje a Hanniny peníze - dohromady tři zlaté a pět stříbrňáků - a vydala se rychlým krokem (totiž, tak rychlým, jak to v nepraktických šatech šlo) k vesnici pod hradem Redmont.
"Budu tu v lese, až se vrátíš, zapískej!" volala za ní ještě Hannah.
"To je moc obvyklý, radši ty zakřič!" prohlásila plavovláska s úsměvem.
"Jó, jasně, když tu budu hulákat na lesy," - při té narážce se mladší dívka usmála - "bude to fááákt nenápadný. Hele, prostě zahoukej jako sova či co.. prostě jak chceš, já to poznám." obrátila oči v sloup.

<***>

.Nauen - nyní o pár stříbrných lehčí potom, co nakoupila nitě pro Hannah - se zastavila před stájemi, kde se ještě svítilo. To bylo dobře, nebylo jí moc příjemné, že místní švadlenu Joannu musela budit. Zaklepala a vstoupila dovnitř.
"Dobrej večír, copak panenka potřebuje?" zeptal se majitel, když ji spatřil ve dveřích.
"Sháním dobrého koně.." řekla Nauen a majitel ji zavedl k tomu nejlepšímu, pravému bojovému.
"Páni, ten je ale velký! A.. kolik stojí?" otázala se Nauen. Kůň byl mnohem větší než ona.
"Jen čtyři zlaté a pět stříbrných!" oznámil majitel. "Horác je opravdu skvělý kůň, nejlepší, jakého jsem kdy vychoval!"
"Mám jen dva zlaté," předstírala Nauen, jak je zklamaná - dobře však věděla, že takový kůň nadějá spoustu hluku a i kdyby přemluvila majitele, aby jí Horáce prodal o zlaťák levněji - ve skutečnosti měla tři zlaté a pět stříbrných - nemohla si dovolit všechny jejich peníze utratit za koně.
"Ach tak.." řekl majitel. "potom tu mám i koně za dva zlaté.."
"Opravdu? Kdybyste mi je ukázal, byl byste opravdu laskav!" zahrála Nauen okamžitě jiný tón.
Majitel kývl a odevel ji k levnějším koním. "Tak tenhle stojí pouze jeden zlatý a osm stříbrňáků!" oznámil.
Nauen si koně zhnuseně prohlédla. Pak ale nasadila andělský výraz a otočila se na majitele: "Och, omlouvám se, asi jsme si správně nerozuměli.. ale já sháním živého koně."

<***>

Nauen se vracela zpět k Hannah, táhnouce za sebou starou herku, která ovšem jezdila o trochu líp než vypadala a nesla v sedlových brašnách nějaké zásoby jídla. Problém byl však v tom, že hraničáři už měli obrovský náskok.
Plavovláska věděla, že druhá dívka čeká na kraji lesa, ale nebyla si jistá kde. Váhavě přiložila ruce k ústům a zahoukala, napodobovaje sovu.
Nic.
Zaklela a opatrně vstoupila do podrostu. Po chvíli pátrání narazila na Hannin úkryt. Hannah se opírala o kmen stromu.. a spala jako dudek.
"Hann! Hej, hej, Hannah! Vstávej! Hraničáři už jsou míle před námi!" zvolala a třásla s Hanniným ramenem. Ta se jen zavrtěla a spala dál, takže dívka byla nucena vymyslet jinou strategii.
Nauen se otočila a vydala se zpátky ke koni, kterého uvázala kousek za hranicí lesa. Zastavila se, aby odvázala jeden vak s vodou.
Na rameno jí dopadly něčí ruce.
"BAF!" křikla Hannah.
"Áááááááá!" zaječela Nauen. "Hej, ty fakt nejsi normální! Teď 'sme fáákt nenápadný..!"
"No jo no.." vzdychla otráveně Hannah. "tak sorry no.. ale stejně's mě vůbec neslyšela přicházet!"
"No.. to ne," přiznala starší dívka. "A taky jsem si doopravdy myslela že spíš."
"Ehm... to asi proto, že jsem doopravdy spala.."
"COŽE?! Tys spala? Mělas hlídat!"
"No, tobě to trvalo strašně dlouho.. a těsně předtím nežs se mnou začala cloumat mě vzbudil ten zatracený kůň... a navíc, od čeho je noc? Od spaní, tak co...
mimochodem, máš ty nůžky a tak? A sundej ty šaty, musím je ještě předělat, než pojedem."
Nauen kývla a rychle si stáhla šaty, pod kterýma měla kalhoty košili.
Hannah si od ní šaty vzala spolu s nůžkama, nitěma a jehlou a hbitě se pustila do přešívání a párání. Nauen se mezitím vrátila do lesa pro jejich věci a všechno uložila do volných sedlových brašen.
Hannah šaty mezitím předělala v provizorní - opravdu PROVIZORNÍ - pláštěnku.
"Můžem?" zeptala se starší dívka.
"Počkej, ještě něco," zastavila ji Hannah a položila "pláštěnku" na zem. Sebrala z cesty trochu vlhké hlíny a začala ji rozmazávat po pláštěnce. "To napodobí ty šmouhy," řekla na vysvětlenou.
Nauen kývla a vyškrábala se do sedla koně. Hannah se vyškrábala za ni.
Mohly vyjet.

<***>

Jely se cestou, kudy před víc jak dvěma hodinami projely čtyři páry koňských kopyt. Po hodné chvíli ticho protnul hlas Nauen: "Jak dlouho ještě?" zeptala se tmavovlasé dívky, která seděla za ní.
Hannah se zaklonila a podívala se na oblohu. Už bylo trochu světleji, brzy bude svítat. Ale hvězdy byly naštěstí ještě vidět. Zorientovala se, kde je sever a zamžourala na mapu. Dala si ji co nejblíže k očím, aby alespoň něco viděla a snažila se určit, kde jsou.
"No.. řekla bych, že jsme tak dvě hodiny jízdy od Sněmu. A kdyby tě to zajímalo.. hraničáři by tam touhle dobou mohli dorazit, kdyby jeli v kuse, ale předpokládám, že tam ještě nebudou, jelikož nejspíš dělali přestávky.."
"Proč by měli dělat přestávky?" zamračila se Nauen.
Hannah zvedla obě obočí: "No, třeba potřebovali napojit koně.. nebo já nevím co, ale i hraničáři snad musí někdy.. ehm, vykonávat potřebu.. no, to je fuk, co myslíš ty?"
Nauen se při Hannině poznámce zasmála a pak odpověděla: "Já typuju, že něco přes hodinu, jelikož jsem hodinu kupovala koně a zhruba půl hoďky jsme se balily a tak.. takže hoďku a půl, bych řekla já."
"Optimisto," řekla mladší dívka - a vyznělo to trošku jako urážka. "Tahle stará herka rozhodně nepojede stejně rychle jako hraničářští koně, ty dvě hoďky jsou minimum.." argumentovala.
"Optimisto? Tak teď's mě ranila," ozvala se Nauen.

<***>

O pár mil dále Nauen s jejich "vysněným koněm" zajela do lesa. Podle mapy vytušila, že tudy vede zkratka ke Sněmovišti.
"Kam to jedeš?" zeptala se Hannah podezdřívavě.
"Na sněm." odvětila plavovláska s vážnou tváří.
Hannah se znovu zamračila: "Kam to sakra jedeš? Za... zhruba třista kroků je odbočka, kterou máme jet, ale tady je jen les!"
"Tou odbočkou na Sněm přijíždí všichni hraničáři a jejich učni. A jelikož my - zatím - nejsme ani jedno z toho - a, ani jejich koně, tak pojedeme lesem!" usadila ji Nauen a vjela do lesa.

<***>

"Prrrr..." zamumlala Nauen, když lesem jely už asi dvacet minut - postupovaly pomalu, aby nadělaly co nejméně hluku.
"Co se děje?" zašeptala Hannah.
"Něco jsem zaslechla," mumlala první dívka a spustila se z koně. Začala se plížit k cestě. Hannah zavrtěla hlavou a spustila se za ní.
Nauen před ní se zastavila.
"Co tam je?" šeptla tmavovláska, když se neslyšně dostala až k ní - na tichý pohyb měla talent.
"Někdo tam je. Tři hraničáři."
Hannah se zadívala na cestu, ke které došly. "Myslím, že jsou to Halt s Willem a tátou," zašeptala a mhouřila oči, aby v raním šeru lépe viděla. "Jo, jsou to oni.."
"Fakt?" ožila Nauen. "Otec?"
"Hele, klid, je to jen starý, prošedivělý hraničář, který tě zrovna teď nesmí slyšet," mírnila její nadšení Hannah.
"Starý, prošedivělý hraničář?!" vyjela Nauen. "Je to můj OTEC!"
"Ale taky starý, prošedivělý hraničář, který nás zrovna teď nesmí vidět," usadila ji Hannah.
"Jdeme!"

<***>

Sněmoviště jako první uviděla Nauen. Strčila loktem do Hannah: "Jsme na místě."
Potom seskočila z koně a začala se plížit k místu, kde začínaly hraničářské stany. Hannah neslyšně sklouzla z koně a uvázala ho, poté se rovněž vydala stejným směrem.
"Jak to provedeme?" začala Nauen. "Myslím, jako jak se dostaneme do tábořiště a tam na tu schůzi, aby jsme je měli nějak přinutit, aby nás vzali jako učně."
"No... hele, mozek operace jsi tu ty, já jsem hrubá síla, takže očekávám tvůj návrh jako první," zasmála se tmavovlasá dívka.
"Okey, no," povzdechla si starší z dívek. "Tak.. co takhle se proplížit do nějakého z vedlejších stanů a pak vtrhnout na schůzi? Nebo přímo odsud vtrhnout na schůzi?"
"Já bych teda byla pro okamžité vražení tam a bombardaci rodičů argumentama," prohlásila Hannah.
Nauen byla opatrnější: "Já bych se teda radši ukryla v nějakém bočním stanu a pak se tam propašovala, nebo se třeba utábořit tu v lese," navrhovala.
"Nebuď labuť, odbyla ji Hannah, "než by sme se utábořily, tak je po Sněmu a jely bysme sem zbytečně!" prohlásila a neslyšně vplula do stínu stromů.
Nauen teda kývla: "No, ale první bysme hlavně měly zjistit, jak se tam dostanem, do toho hlavního stanu myslím."
"No jo, a pak použijem buďto plán T, nebo plán O!"
"A ty plány znamenají co?"
"T jako Totálně je rozdrtíme - jako argumenty - a O - Okamžitě zdrháme!"
"Tak co takhle použít plán T hned teďka?"
"Tak jo, na tři!"
Nauen začla počítat: "Raz.."
"Dva..."
"Moment!" přerušila Hannah odpočet.
"Co je zas? Chtěly sme je přece rozdrtit!"
"No právě. Otázka tedy je: proč se plížíme?" zasmála se.
Nauen zvedla obočí, ale taky se zasmála. "Mě se ptáš? No, to je fuk, prostě na tři. Raz..
Dva..
Dva a půl..
Dva a třičtvrtě.."
Ozval se cizí hlas. "Co tady sakra děláte?"
"Áaa!" vyjekla Hannah. "Co chcete?"
Nauen byla rychlejší a uvědomila si, kdo to je. Vyvalila nevěřícně oči. Pak si i Hannah uvědomila, kdo je to odhalil.
Halt. "Á sakra."
Halt se zamračil a začal je postrkovat směrem k největšímu stanu. "Jak jste se sem dostaly? Ne, to počká. Zodpovídat se budete veliteli sboru!"
Hannah se otočila na svou kamarádku a pusou naznačila slova: "Tohle je v háji."

<***>
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tabitha Tabitha | E-mail | Web | 16. září 2014 v 21:12 | Reagovat

Konečně jsem se dopracovala k dalšímu dílu :D. Ten konec mě opravdu pobavil, jsem zvědavá na pokračování.
A ještě něco... vybrala jsem si tě jako jeden ze tří blogů v projektu známá firma, takže se koukej přidat ;D.

2 Tabitha Tabitha | E-mail | Web | 16. září 2014 v 21:13 | Reagovat
3 Katy Katy | Web | 26. září 2014 v 15:45 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych ti poděkovat, že ses k nám připojila. Je to možná praštěný projekt, ale jsem rády za každou další členku/člena. Moc se mi líbí to tvoje "motto" či co to je.
Jeden muž mi řekl, že někdy se ze svého snu probudíš. A někdy ten sen nedopadne dobře a kousek tebe zemře. Ale existuje i třetí možnost…
Hmmm, k zamyšlení. Zatím jsem u tebe nic nečetla, ale až objevím něco tak můžeš očekávat komenty od mojí maličkosti či od mých kamarádek.

4 Josephdef Josephdef | E-mail | Web | 14. března 2018 v 1:16 | Reagovat

Regards! Quite a lot of data.

como comprar cialis no brasil <a href="http://cialisfidel.com/">buy cialis online</a> high blood pressure with cialis <a href=http://cialisfidel.com/>cialis generic</a>

5 Canadapudge Canadapudge | E-mail | Web | 15. března 2018 v 16:52 | Reagovat

Wow, awesome blog structure! How lengthy have you ever been running a blog for? you make blogging look easy. The full glance of your site is wonderful, as neatly as the content material!

canadian family pharmacy
<a href=http://canadianpharmacycubarx.com/#>online canadian pharmacies</a>
board of pharmacy
<a href="http://canadianpharmacycubarx.com/#">online canadian pharmacies</a>

6 Trevorpudge Trevorpudge | E-mail | Web | 16. března 2018 v 11:55 | Reagovat

I'm really impressed with your writing skills and also with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it's rare to see a nice blog like this one nowadays.
<a href=http://genericviagracubarx.com/#>sildenafil 100mg price</a>
viagra cheap less
<a href="http://genericviagracubarx.com/#">viagra</a>

7 DarrellMup DarrellMup | E-mail | Web | 18. března 2018 v 22:06 | Reagovat

Pretty! This was an incredibly wonderful post. Thanks for supplying this information.
<a href=http://howtobuybitcoinshelp.com/>buy cryptocurrency online</a>
<a href="http://howtobuybitcoinshelp.com/">how to buy bitcoins with credit card</a>

8 Michaeljok Michaeljok | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 12:57 | Reagovat

mexican pharmacies shipping to usa
<a href=http://dunamisproductions.com/>safe canadian online pharmacies</a>
canadapharmacyonline com
<a href="http://nicktambone.com/">canadian pharmacies that ship to the us</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama